wtorek, 10 stycznia 2012

Mikrodermabrazja CAŁE SZCZĘSCIE NIE MA ZIMY!

Mikrodermabrazja to kosmetyczny zabieg pielęgnacyjny, który polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka. Ta nowoczesna metoda kosmetyczna pomaga uporać się z różnymi typowymi dla skóry problemami. Chociaż jest to zabieg mechaniczny – wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia wysyłającego strumień mikrokryształów - eksperci zaliczają go do nieinwazyjnych i łagodnych metod pielęgnacyjnych.

Mikrodermabrazja zdobyła tak wielką popularność między innymi dlatego, że jej zastosowanie jest niezwykle szerokie. Zabieg pomaga uporać się z większością problemów dotyczących skóry twarzy. Jest zalecany osobom cierpiącym na trądzik (zarówno zaskórnikowy jak i grudkowy), lecz także tym, którzy nie mogą pozbyć się szpecących blizn potrądzikowych. Ta nowoczesna kosmetyczna technika poprawia kondycję zniszczonej przez słońce skóry z widocznymi przebarwieniami. Wskazaniem do mikrodermabrazji są również rozszerzone pory, łojotok i zaskórniki.

Mikrodermabrazja jest zalecana właściwie każdemu, kto chciałby poprawić kondycję skóry i pozbyć się typowych dla niej problemów. Dzięki kontrolowanemu peelingowi można w szybki i efektywny sposób zregenerować naskórek i pozbyć się jego zanieczyszczeń. Mikrodermabrazja stanowi też dobre przygotowanie do laserowych zabiegów takich jak np. fotoodmładzanie. Co ciekawe, zabieg działa korzystnie nie tylko na skórę twarzy. Jest on również skutecznym sposobem do walki z cellulitem, rozstępami a także ogólną wiotkością skóry.

Przeciwwskazania

Mikrodermabrazja może być stosowana przez osoby reprezentujące każdy typ i kolor skóry. Oczywiście, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Poniżej znajduje się ich lista:
  • zakażenia: wirusowe(brodawki, mięczak zakaźny, opryszczka), grzybicze, bakteryjne (figówka gronkowca, liszajec zakaźny),
  • nowotwory skóry,
  • znamiona na skórze,
  • rądzik krostkowy, różowaty i ropowiczy, także terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem - wskazana jest co najmniej 3 miesięczna przerwa po jej ukończeniu,
  • uszkodzenia ciągłości skóry (jak np. nadżerka czy przeczosy),
  • naczyniaki jamiste,
  • skłonność do bliznowców,
  • chirurgiczne zabiegi twarzy (wykonane do 2 miesięcy przed zabiegiem).
Warto podkreślić, że stany takie jak ciąża, menstruacja a także fakt posiadania opalonej lub płytko unaczynionej skóry nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji.

Przed zabiegiem
Mikrodermabrazja nie wymaga właściwie żadnego specjalnego przygotowania skóry. Jednakże, na mniej więcej tydzień przed planowaną sesją w zakładzie kosmetycznym, zaleca się unikać:
 
stosowania szorstkich gąbek do mycia twarzy, stosowania szorstkich gąbek, chemicznych kremów depilacyjnych,woskowania, elektrolizy.
 
W ramach podsumowania można powiedzieć, że opisywany tutaj zabieg jest z pewnością metodą skuteczną i bezpieczną, lecz tylko w przypadku, gdy zostanie wykonany przez wyszkolonego profesjonalistę. Dlatego też, wiąże się on z koniecznością poniesienia stosunkowo dużych kosztów, jednak mając na uwadze zalety mikrodermabrazji, z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
 
Polecam stronkę http://www.mikrodermabrazja.info/ wydaje mi się, że są tu umieszczone wszystkie najważniejsze informacje na temat tego zabiegu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz